Kawa Costadoro

„Kultura kawy”

Firma Consimex wychodząc naprzeciw oczekiwaniom partnerów handlowych oraz klientów w 2008 r. rozszerzyła zakres asortymentu towarowego o kawy Costadoro palone we Włoszech.

Firma Consimpex jest wyłącznym importerem i dystrybutor kaw marki Costadoro.

Wg „Altroconsumo” luty 2008 r. (niezależnego czasopisma dla konsumentów) za najlepej przyrządzane espresso, w tym za najlepsze wrażenia smakowe doceniono bary używające kaw marki Costadoro, a to ze względu na walory zapachowe, smakowe oraz posmak.

Poniżej przybliżamy Państwu informacje gdzie rosną ziarna używane do kaw marki Costadoro, proces palenia, selekcji oraz pakowania zanim kawy dotrą do Państwa.

Zakup kawy
Naszą kawę pozyskujemy przede wszystkim z Brazylii. Nabywana tam kawa Santos produkowana jest w trzech regionach: Cerrado, Mojan i Minasgerais. Rośnie ona na wysokości od 400 do 700 metrów nad poziomem morza. Drugim krajem, z którego pozyskujemy kawę jest Gwatemala, tam zaś produkowana jest ona na dwóch obszarach, Atitlan i Coban, nazywanych także ze względu na wulkany „Entre Volcanos”. Kawa rośnie tam na wysokości od 1500 do 1800 metrów nad poziomem morza. Trzecim miejscem pochodzenia kawy jest Kostaryka i okolice Tarrazu, obszaru oddzielającego Pacyfik od Atlantyku. Dzięki temu uprawie sprzyjają wiatry z obszaru obu tych oceanów. Kawa rośnie tam na wysokości 1500 – 1800 metrów n.p.m. Czwartym wreszcie miejscem, z którego pochodzą nasze kawy jest Etiopia, konkretnie zaś terytorium nazywane Sisamo. Tam kawa uprawiana jest na wysokości 1200 – 1500 m n.p.m

Proces palenia
Palenie przeprowadzane jest w bardzo rygorystyczny i tradycyjny sposób. Tylko uważne oko i ekspercka ręka palacza kawy mogą gwarantować pełną jakość ludzkiej ekspertyzy i to ona stanowi o jakości prawdziwej kawy. Dla każdego rodzaju kawy przeznaczony jest osobny sposób palenia – jej ziarna pochodzące z różnych obszarów wymagają różnego czasu palenia i różnych temperatur. Inaczej niż inne firmy palące kawę uprzednio mieszaną, Costadoro kontynuuje praktykę palenia jednorodnej kawy, co poznać można po ujednoliconym kolorze ziaren naszej kawy.

Selekcja
Selekcja jest jedną z najbardziej delikatnych faz całego procesu. Costadoro wybiera wszystkie najlepsze cechy kawy komponując poszczególne mieszanki. Specjalny optyczny sortowacz odrzuca wszystkie niewłaściwe ziarna, takie mianowicie, które są inne niż z ustalonego zakresu kolorów: wszystkie zbyt jasne lub zbyt ciemne ziarna są wyłączane.
Proces ten, jakkolwiek drogi i czasochłonny, gwarantuje najlepszy możliwy wynik i niezwykle wysoką jakość.

Sporządzanie mieszanki
eden rodzaj kawy nie daje jeszcze dobrego espresso. Mieszanie różnych cech jest jednym z decydujących momentów całego procesu produkcyjnego, nadającym palarniom tożsamość i determinującym specyficzny wizerunek każdej z nich.
Porcje używane do przyrządzania mieszanki nie są stałe ze względu na zmienną charakterystykę kaw, zależącą od partii lub pory roku. Ważną kwestią jest uzyskiwanie takich takich samych rezultatów

Pakowanie
Costadoro korzysta z dwóch metod pakowania
z normalnym ciśnieniem: torebki i puszki przeznaczone na domowy (regionalny) rynek gdzie nie ma potrzeby zabezpieczać kawy ze względu na dostawę przeprowadzaną w przeciągu tygodnia
z ciśnieniem zabezpieczającym: regulowane azotem pakowanie próżniowe torebek i puszek na domowy i zagraniczny rynek, gdzie konieczne jest zabezpieczanie kawy na długi czas, by mogła być spożyta w przeciągu nawet kilkunastu miesięcy.

Życzymy Państwu przy przyrządzaniu oraz spożywaniu kaw marki Costadoro otrzymania miłych walorów smakowych oraz aromatu.

Oferta COSTADORO obejmuje:
opakowania po 1 kg; kawa pakowana w atmosferze azotu (Caffe’ Costadoro) lub próżniowo (Costavedre)

Costadoro Arabica [1 kg; ziarno – 100% arabica]

Caffe Costadoro Espresso[1 kg; ziarno – 90% arabica]

Costadoro EASY COFFEE 1 kg ziarnista

A) Kawy ziarniste

 CAFFÉ DECAFFEINATED

KAWA BEZKOFEINOWA ZIARNISTA

1 KG

KARTON 6 x 1 kg.

GRANI

KAWA BEZKOFEINOWA ZIARNISTA

0.25 KG

 

B) Kawy mielone

COSTADORO MOKA PUSZKA
0,250 kg.
100% ARABICA KARTON
12 x 0,250 kg.

COSTADORO ESPRESSO PUSZKA
0,250 kg.
100% ARABICA KARTON
12 x 0,250 kg.

COSTADORO DECAFFEINATED PUSZKA
0,250 kg.
100% ARABICA KARTON
12 x 0,250 kg.

Akcesoria

Filiżanka Costadoro Carlotta Espresso 72 ml

Filiżanka Costadoro Carlotta Capuccino 150 ml

ADRES SIEDZIBY

Grenadierów 40, 04-073 Warszawa
tel: +48 579 513 877
e-mail: biuro@consimpex.pl